TEKNOLOJİ

AR-GE

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden BELGİN Madeni Yağlar, araştırma – geliştirme faaliyetlerini stratejisinin önemli bir parçası olarak belirlemiştir. BELGİN teknoloji ve Ar-Ge alanında yatırımlarını kuruluşundan bugüne artırarak sürdürmektedir.

Bünyesinde bulundurduğu uzman kadroları ile birlikte akademi çevreleri ve iş ortaklarının da dahil olduğu güçlü bir sistem oluşturarak; teknoloji ve inovasyon odaklı, katma değerli çözümler sunma vizyonu, BELGİN Ar-Ge stratejisinin özünü oluşturmaktadır.

BELGİN Ar-Ge çalışmaları, strateji ve büyüme hedeflerimiz doğrultusunda şekillenmektedir. Bu bağlamda sahip olduğumuz bilgi birikimi ve deneyimler ile pazardaki mevcut ürünlerle karşılaştırıldığında teknoloji ve kalite açısından üstün, özgün, yenilikçi, yaratıcı ve ekonomik, müşterilerimizin bugün ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılayan, standartlara uyumlu ve fark yaratan ürünler oluşturarak sektörde çözüm ortağı olmak ana hedefimiz olmuştur.

Bu hedef doğrultusunda yürüttüğümüz çalışmalarımız müşterinin kullanım koşulları ve kullanım şekli göz önünde bulundurularak gerçekleştirildiğinden özgün çalışmalar olarak öne çıkmaktadır.

LOW FRICTION TEKNOLOJİSİ (LFT) İLE GÜNÜMÜZÜN YÜKSEK PERFORMANSLI MOTORLARINA VE START-STOP TEKNOLOJİSİNE UYGUN YAĞLAR ÜRETİYORUZ.

PERFORMANS
TESTLERİ

Lubex olarak, çeşitli sektörlerin özel ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler sunmaktayız. Her sektörün kendine özgü gereksinimlerine uygun hizmet ve ürünlerimiz ile işletmelerin performansını artırmayı hedefliyoruz.

Yağların akmaya gösterdiği direncin, yani akışkanlığın tayin edildiği testir.Otomotiv sektöründeki uygulamalar için 100 °C'ta ölçülür. Birimi mm² /s veya cSt'dir.

Yağların sıcaklık ile viskozite değerlerinin değişimini belirleyen testtir. Viskozite İndeksi yükseldikçe sıcaklık artışı ile viskozite daha az düşer.

Yağların akabildiği son sıcaklığı belirleyen testtir. Özellikle stoklama ve çalışma ortam sıcaklığı açısından önemli bir testtir.

Yağların parlama ve yanma sıcaklık değerlerini belirleyen testtir. Bu değerler çalışma güvenliği açısından önemlidir.

Yağın yapısındaki bazik bileşen miktarının belirlendiği test metodudur. Yakıtların oluşturduğu asitleri motor yağları içerisinde bulunan bazik bileşenler nötralize eder. Bu bakımdan önemli bir parametredir.

Motor yağlarının düşük sıcaklıklardaki görünür viskozitesini belirleyen test metodudur. Motor yağlarının soğuktaki performansını göstermesi açısından önemlidir.

Motor yağlarının yeterli ve sürekli pompalanabildiği en düşük sıcaklık değerini belirleyen testtir.

Motor yağlarının % buharlaşma kaybı değerini belirleyen testtir.

LUBEX

Tüm Lubex ürün ailesini PDF formatında indirmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

E-KATALOG
BİZİ SOSYAL MEDYA’DA TAKİP EDİN!